Jak to śpiewa  nasz KOCHANY JERZY STUHR:

"Śpiewać każdy może,
trochę lepiej, lub trochę gorzej,
ale nie oto chodzi,
jak co komu wychodzi."

 

I myślę, że nasze dzieci też są tego zdania, przynajmniej te mniejsze, bo zapewne w pózniejszym wieku, rzekną: "Ej Matka, weź nie fałszuj, albo ciszej bądź, bo oglądam film;(((". Cóż takie życie, nie ma co ukrywać, że nasze dzieci  wiecznie będą Aniołkami. Sama wiem po swoim rodzeństwie, takie kochane bobasy były a teraz zbuntowani pełnoletni -nieletni. Ale zagalopowałam się, nie o tym chciałam. Więc jesteśmy na etapie (u mnie 2 latka), gdzie jesteśmy wzorem, chodzącym ideałem dla naszych dzieci. Nawet jak zafałszujemy, to nasz śpiew wzbudzi zachwyt a w oczach naszych dzieci zobaczymy radość. Ja śpiewam swoim dzieciom, gdy inni nie słyszą i staram się na tyle stonowanie, żeby sąsiedzi nie usłyszeli :), na szczęście mieszkamy w kamienicy, więc poniemieckie mury dają radę :). Śpiewam dośc często, na noc klasyk- "Kotki dwa" a w ciągu dnia: "Siała Baba mak", "Stary niedźwieź", "Jedzie pociąg z daleka", "Ene due rabe" itd. I zwów nawiąże tutaj do Pepco :) Z czystym sumieniem mogę polecić książki- śpiewniki, w których znajdziecie teksty klasycznych piosenek. Jeżeli nie lubicie śpiewać, ogólnie z zasady, to w Pepco znalazłam wypass. Nie wiem czy nadal jest, bo cena zwaliła mnie z nóg! Sama nie mogłam uwierzyć, w to co zobaczyłam:). " Piosenki dla dzieci" w zestawie z płytą CD za UWAGA UWAGA -7,99pln!!!  Toć to taniocha jakich mało, a tyle hiciorów, że ho ho ho. Poniżej moje odkrycie:)

ind10eks

Kolejna propozycja również ze sławetnego Pepco, to- "Piosenki przedszkolaka", niestety już bez płyty cd. Jest to zbiór znanych i lubianych piosenek, które są śpiewane w przedszkolu. Wśród piosenek klasyki: "Mam chusteczkę haftowaną", "Krakowiaczek jeden", "Panie Janie", "Kółko graniaste" i wiele wiele innych.

indeks77

Kochani zachęcam do śpiewania, jeśli nawet fałszujecie- to dzieci docenią Wasze starania:)! Sama śpiewam dla zawężonego grona słuchaczy w liczebości dwóch:).

spiewac kazdy moze 2014-02-04 09-09-01 middle