Ja jestem już po badaniu. Na dzień dzisiejszy jest OK. Jestem zdecydowaną zwolenniczką profilaktyki. Wiem, że losu nie da się oszukać, ale czasem można sobie w życiu pomóc, poprzez regularne badania.

Czytaj więcej: Cycki do przodu!

Pieluchy- z jednej strony nasze wybawienie, wynalazek wszech czasów, z drugiej strony opóźniają etap samodzielności.

Czytaj więcej: Żegnajcie pieluchy

Przyjście dziecka na świat to przeważnie uczucie euforii, radości, stanu rozanielenia.  Często zapominamy o tym, że trzeba dokonać kilku formalności dotyczących naszych pociech. Pierwszą z nich jest podanie danych swojego lekarza rodzinnego, w ten sposób szpital w którym rodziłaś informuje Twoją przychodnię o nowym pacjencie.

Czytaj więcej: Formalności po narodzinach

Pierwszy krok to zadzwonić do szpitala w którym planujemy rodzić. W niektórych szpitalach dziecko dostaje całą wyprawkę i ma zapewnioną szpitalną odzież. W innych zaś może się zdarzyć, że nie będziesz miała niczego. W moim przypadku nie musiałam mieć ubranek dla dzieci. Jedyne co to ubrania już na wyjście, pieluchy, chusteczki i maść do pupy. Nie musiałam mieć ze sobą gazików nasączonych spirytusem, ani środków pielęgnacyjnych. Dlatego, warto zadzwonić i dowiedzieć się co szpital zapewnia dziecku na czas pobytu.

Czytaj więcej: Co spakować do szpitala?

Niestety lub stety, ale nie wiem jak to jest rodzić naturalnie. W moim przypadku mogę podzielić się jedynie doświadczeniem z  cesarskiego cięcia.

Pośladkowe ułożenie synka, a także moja drobna postura były wskazaniem do cesarskiego cięcia. Trzy tygodnie przeleżałam na patologii ciąży, były powstrzymywane skurcze i kontrolowano wagę dzieci. Kiedy był już bezpieczny tydzień ciąży, a dzieci miały zadowalającą wagę, dowiedziałam się o terminie cięcia.

Czytaj więcej: Cięcie cesarskie.