Ostatnimi czasy pogoda jest dla nas wybitnie łaskawa. Wrzesień- niby przyroda przygotowuje się do nadejścia jesieni, ale w powietrzu czuć wiosnę. Jest po prostu pięknie, słonecznie, fantastycznie. W związku z tym, przy niedzieli zamarzyła mi się jakaś minimalistyczna wycieczka. Wyszukałam  w Okrągłych, około 35 km od Ełku, jakieś 30 minut jazdy, Zoo Safari.

Pomyślałam pewnie szału nie będzie, ale zawsze to coś innego. Szczerze Wam powiem, że byłam mile zaskoczona. Aura, widoki, cudowny klimat, miła atmosfera i przyjaźni współtowarzysze, to wszystko sprawiło, że wycieczka była superowa. Już wyjaśniam co i jak, przed przyjazdem do Okrągłych należy się zapowiedzieć i zarezerwować Jeepa/ Bryczkę, jeżeli uzbiera się większa grupa ludzi, wtedy za bilety płaci dorosła osoba 18pln, dla maluchów wstęp- bezpłatny. Teren obejmuje ponad 100 hektarów powierzchni i jest po prostu bajeczny. W trakcie wycieczki samochodem terenowym, lub stylizowaną bryczką, przewodnik i zarazem kierowca, robi przystanki przy danych zwierzętach i opowiada ciekawostki. Kilka razy roześmiał zwiedzających dowcipami związanymi z danym gatunkiem zwierząt. Na tych cudownych i malowniczych terenach można zobaczyć między innymi: daniele, lamy, dziki, jelenie, byki, kozy, konie, barany. Jeżeli o mnie chodzi miałam troszkę niedostyt co do ilości zwierząt, ale przejażdżka była tak miła, że jakoś o tym zapomniałam. Jedynie dzieci w trakcie dłuższych przystanków dostawały głupawki i miałam ochotę zostawić je pod opieką byczka. Safari w Okragłych milej wspominam, niż Kadzidłowo, może dlatego, że nie musiałam dzieci nosić na barana, a jedynie przerzucać na bryczce, bo to jedno chciało koło Taty a drugie koło Mamy i na odwrót. Nie zdążyliśmy skosztować kuchni, także nie wiem czy warta polecenia, ale wiem, że widok z baru na jezioro jest bajkowy. Mam tylko jeden zarzut, co do placu zabaw, właściciele mogliby bardziej w niego zainwestować, zniszczone zabawki usunąć i zrobić porządek. Niestety w tym miejscu jest spory rozgardziasz. Mimo tego, jeżeli pogoda nadal będzie nas rozpieszczać, serdecznie zapraszam na mały wypad do Zoo Safari. Zapraszam do odwiedzenia strony: http://www.skimazury.pl/

IMG 6132

IMG 6110

IMG 6058

IMG 6084

IMG 6086

IMG 6097

IMG 6036

JA i Moje zwierzątka ;)

IMG 6128

Ach jak było fajnie...

IMG 6151

Bryczka była wyposażona w intrygujące otwory na napoje:) Pewnie, kiedyś, jak nie byłam jeszcze Mamą stały by tam inne trunki, w innych "opakowaniach" a póki co zostajemy przy wodzie w Hello Kitty i Samolotach;)