Serdecznie zachęcam do spotkań w naszej rodzimej Miejskiej Bibliotece!! Jestem pod wrażeniem, jak nasze cudeńko pięknieje z dnia na dzień, jak się rozwija, jak idzie z postępem. Ciekawe są różnego rodzaju spotkania dla dzieci z rodzicami i nie tylko. Ostatnio 18 października miałam okazję z całą swoją ferajną wybrać się na Akademię Malucha, gdzie dzieci słuchały bajek czytanych przez rodziców, były zabawy z chustą Klanza, chwila zajęć plastycznych i masażyki w rytm muzyki.

Nasza biblioteka jest bogato wyposażona w różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, zbiór książek i bajek- zachwycająco duży. Czytelnia dla maluchów jest dostępna w tygodniu, serdecznie zapraszam. Wybrane zajęcia są raz w miesiącu i wymagają wcześniejszego zgłoszenia dzieci. Każde spotkanie jest podzielone i odpowiednio przygotowane do danej grupy wiekowej. Akademia malucha była dla dzieci w przedziale wiekowym 1-3 lat, idealne spotkania przed pójściem dzieci do przedszkola. Warto przyjść, uspołecznić dzieci, zasiać w nich ziarno miłości do książek- to wszystko wymaga tylko chwili czasu, naszego zangażowania. Zajęcia nie uszczuplą naszego portfela, gdyż są bezpłatne.

baby-poster-2015

IMG 6544

IMG 6543

IMG 6548

IMG 6551

IMG 6553

Dzieci na czas twania zajęć (około 60 minut), muszą obcować z rówieśnikami, a przy okazji są w pobliżu rodziców ( my też możemy oberwować nasze dzieci jak zachowują się w gupie). Niestety nad córką, musimy trochę popracować. Zachowuje się jak szogun z buszu. Takiego rodzaju spotkania to fantastyczny przedsmak przygody z życiem przedszkolnym. Rodziców starszych dzieci, bo w grupie wiekowej od 4-7 lat zachęcam do " Bajkowy zawrót głowy", który odbywa się w każdy piątek o godzinie 16,30.

http://www.biblioteka.elk.pl/node/222

Bajkowy-zawrot-glowy-2014

Myślę, iż obcowanie z książką jest czymś fantastycznym. Będę z uporem maniaka powtarzać, że czytanie rozwija i kształci wyobraźnię, osobowość dziecka i oczywiście poszerza jego wiedzę, słownictwo. Uwielbiam czas czytania bajek na dobranoc swoim dzieciom. Wtedy jest magiczna chwila wyciszenia, kładą swoje głowy na "moich poduszkach" i słuchają. Jeżeli Wasza biblioteczka jest już Wam znana na pamięć :)  i poszukujecie nowych bajek, opowieści Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku czeka na Was i Wasze najmniejsze pociechy.

http://www.biblioteka.elk.pl/node/223

mamo-tato-poster