Wiem, że jestem potworną świnią!!! Jutro już 2 tydzień Nowego Roku a ja ani nie spłodziłam żadnego tekstu, ani co gorsza nie pożyczyłam moim "lubującym" samych dobroci, pomyślności, kolorowości i radości na 2015 rok!! Kochani wybaczcie, ale jakoś tak zostałam pochłonięta rodzinnym klimatem, że zapomniałam o wszystkim.

Czytaj więcej: Inhalacja na śpiocha

Dzień przed wyznaczonym terminem naszych pierwszych szczepień, miałam mętlik w głowie. Oczywiście zupełnie bez sensu weszłam na forum, gdzie każda osoba miała zupełnie inne zdanie na temat rodzaju szczepionki. Jedne dziewczyny wychwalały nowej generacji, dodatkowo płatne szczepionki, inne je negowały a nawet wymieniały śmiertelne przypadki .

Czytaj więcej: Szczepienia

Pielęgnacja oczu.

Najlepiej jest przemywać oczy dziecku solą fizjologiczną lub zwykłą, ciepłą (ale nie gorącą wodą) za pomocą gazika jałowego (sterylnego o wymiarach 5x5), lub też jak kto woli zwykłymi wacikami (których używamy do demakijażu). Te są gładsze, niż gaziki, ale już nie są sterylne.

Czytaj więcej: Pielęgnacja dziecka

Jeżeli nie jesteśmy pewne wyniku testu ciążowego, możemy potwierdzić ciąże lub ją wykluczyć bardzo wiarygodnym badaniem z krwi-beta HCG. Dzięki temu badaniu można rozpoznać ciążę w 7-9 dniu po zapłodnieniu. Ceny  badania Beta HCG-w zależności od danego laboratorium - to około 30 złotych. Orientacyjne normy tego hormonu w poszczególnych stopniach zaawansowania ciąży:

Czytaj więcej: Badania w ciąży